Esittely
Ottelutilastot
Tarvasjoen Aluekisat
2019 - Taru Yleisurheilukoulu 2018 - Seurakisat
Klo 10:00 Tarvasjoen urheilukenttä
9
Syy

Ennakkoinfo


Tarvasjoen aluekisat. Lajeina Pituus (T/P11, T/P9), Kuula ja Moukari

Yleisurheilun aluekisat 9.9.2018


Syyskuulle siirretyt aluekisat saatiin vietyä läpi upeassa säässä. Myöhäinen ajankohta verotti vähän osallistujamääriä viime vuosiin verrattuna, mutta paikalle oli saapunut silti mukavasti urheilijoita ja huoltajia. Suuri kiitos jälleen talkooväellä arvokkaasta työstä urheilevan nuorison hyväksi.





Tulokset

09.09.2018, Tarvasjoki

P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Roope Uusitupa                   TarvasjU                  2,73              
     2,30   2,41   2,33   2,48   2,73   x      
                                               

2)   Elias Rönnemaa                   TarvasjU                  2,60              
     2,37   2,52   2,60   x      2,47   2,39   
                                               
T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Helmi Äärelä                     NakkVire                  3,71              
     3,71   3,48   x      3,52   3,56   3,30   
                                               

2)   Lumina Uschanow                  RaisKu                    3,40              
     3,35   3,40   3,28   3,27   3,35   3,32   
                                               

3)   Ilona Äärelä                     NakkVire                  2,99              
     2,99   2,85   2,92   x      2,77   2,79   
                                               

4)   Minja Saari                      TarvasjU                  2,84              
     2,53   2,33   2,37   2,57   2,37   2,84   
                                               

5)   Hetti Ekholm                     TarvasjU                  2,67              
     2,55   x      2,56   2,63   2,46   2,67   
                                               

6)   Helka Ekholm                     TarvasjU                  2,42              
     2,42   2,31   2,42   2,27   2,26   2,18   
                                               

7)   Emma Bergendahl                  TarvasjU                  2,24              
     2,04   2,13   2,09   2,21   2,24   x      
                                               

     Wilhelmiina Mäkelä               MarttMu                   DNS               
P9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Jonne Salminen                   TammRy                    4,71              
     3,47   4,04   4,71   x      x      4,35   

2)   Roope Uusitupa                   TarvasjU                  3,65              
     x      3,63   3,65   3,17   3,21   3,24   
T9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Lumina Uschanow                  RaisKu                    6,47              
     5,87   5,84   6,47   6,29   5,62   6,29   

2)   Senja Kärhä                      LoimJa                    6,31              
     6,21   6,18   6,14   6,28   x      6,31   

3)   Helmi Äärelä                     NakkVire                  6,16              
     5,04   5,52   5,65   5,51   6,05   6,16   

4)   Ilona Äärelä                     NakkVire                  4,02              
     3,97   3,71   3,71   3,77   4,02   3,97   

5)   Emma Bergendahl                  TarvasjU                  2,57              
     x      x      2,06   2,38   2,40   2,57   

     Wilhelmiina Mäkelä               MarttMu                   DNS               
P9 Moukari
Loppukilpailu
1)   Jonne Salminen                   TammRy                    11,48             
     x      x      11,03  10,71  11,48  9,73   

2)   Roope Uusitupa                   TarvasjU                  4,38              
     x      4,38   -      -      -      -      
T9 Moukari
Loppukilpailu
1)   Lumina Uschanow                  RaisKu                    25,82             
     25,82  24,71  22,54  24,39  23,53  25,24  

2)   Helmi Äärelä                     NakkVire                  15,73             
     13,25  15,55  14,69  13,61  15,73  15,16  

3)   Senja Kärhä                      LoimJa                    14,82             
     12,66  14,82  x      13,46  x      x      

4)   Hetti Ekholm                     TarvasjU                  11,69             
     10,34  9,58   11,65  x      10,64  11,69  

5)   Minja Saari                      TarvasjU                  9,28              
     x      8,33   9,28   8,91   7,71   x      

6)   Helka Ekholm                     TarvasjU                  8,68              
     x      x      x      6,54   8,45   8,68   

7)   Emma Bergendahl                  TarvasjU                  5,38              
     4,78   5,17   x      x      5,38   4,92   

     Wilhelmiina Mäkelä               MarttMu                   DNS               

T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Josefiina Salonen                TuUL                      3,80              
     3,68   3,67   3,80   3,74   3,70   3,51   
                                               

2)   Helmi Perttunen                  TarvasjU                  3,40              
     3,28   3,40   2,84   x      3,40   x      
                                               

3)   Ellen Lahtivuo                   VehmKi                    3,27              
     3,09   3,15   3,27   3,16   3,03   3,21   
                                               

4)   Venla Ruohola                    TuUL                      3,21              
     3,13   2,99   3,18   3,21   3,17   x      
                                               

5)   Susanna Tukkinen                 TarvasjU                  3,16              
     2,99   2,88   3,16   3,04   3,09   3,04   
                                               

6)   Hertta Perttunen                 TarvasjU                  3,11 NM           
     3,11   x      x      x      x      x      
                                               

7)   Joanna Lepistö                   TuUL                      2,94              
     x      2,94   2,89   x      2,72   2,69   
                                               

8)   Saga Räikkönen                   TarvasjU                  2,83              
     2,64   2,79   2,68   2,81   2,75   2,83   
                                               

9)   Venla Katvesoja                  VehmKi                    2,60              
     2,38   2,51   2,60   2,47   2,49   2,48   
                                               
P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Eero Hakola                      LiedPa                    7,54              
     6,96   7,27   7,36   7,54   7,31   7,48   

2)   Joonas Heinonen                  UudKK                     6,98              
     6,38   6,48   x      x      6,88   6,98   

     Niklas Välilä                    LittTU                    DNS               
T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Pinja Kärhä                      LoimJa                    11,24             
     10,27  10,57  11,24  11,19  x      11,05  

2)   Venla Kärhä                      LoimJa                    10,96             
     9,66   10,41  10,96  -      -      -      

3)   Roosa Haanpää                    ViialVa                   9,06              
     8,58   x      8,60   x      x      9,06   

4)   Venla Katvesoja                  VehmKi                    6,37              
     5,58   6,37   6,01   6,32   6,36   6,10   

5)   Ellen Lahtivuo                   VehmKi                    6,12              
     5,65   5,72   5,77   x      5,64   6,12   

6)   Joanna Lepistö                   TuUL                      5,53              
     5,53   5,21   5,37   4,75   x      x      

7)   Venla Ruohola                    TuUL                      5,37              
     x      5,37   5,18   4,61   4,41   5,21   

8)   Helmi Perttunen                  TarvasjU                  4,89              
     x      4,61   x      4,33   4,79   4,89   

9)   Hertta Perttunen                 TarvasjU                  4,63              
     3,85   4,15   x      4,58   4,54   4,63   
P11 Moukari
Loppukilpailu
1)   Joonas Heinonen                  UudKK                     18,25             
     16,15  15,94  16,80  17,02  18,25  x      

T11 Moukari
Loppukilpailu
1)   Venla Kärhä                      LoimJa                    40,46             
     x      38,89  40,05  38,40  35,93  40,46  

2)   Roosa Haanpää                    ViialVa                   30,05             
     29,97  30,05  25,40  x      28,35  24,96  

3)   Venla Katvesoja                  VehmKi                    15,32             
     x      x      x      14,66  15,32  x      

4)   Helmi Perttunen                  TarvasjU                  13,51             
     10,79  x      10,86  12,06  12,46  13,51  

5)   Ellen Lahtivuo                   VehmKi                    12,62             
     x      12,62  12,19  10,55  11,78  12,43  

6)   Hertta Perttunen                 TarvasjU                  10,80             
     9,28   10,80  x      10,59  10,69  x      
P13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Artturi Gauffin                  KaarUra                   8,02              
     7,48   7,80   8,02   7,86   7,73   7,78   

                                     
T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Minttu Laurila                   TuUL                      11,28             
     10,68  10,42  10,48  11,28  11,08  x      

2)   Ellen Uschanow                   RaisKu                    10,21             
     8,79   9,96   10,21  x      9,80   9,78   

3)   Oona Kaskinen                    TuUL                      10,14             
     10,14  9,54   9,55   x      9,52   x      
P13 Moukari
Loppukilpailu
1)   Artturi Gauffin                  KaarUra                   24,33             
     21,90  24,33  19,61  22,15  x      21,99  

     Miro Ojalehto                    KalVa                     DNS               
     Reko Tuominen                    TarvasjU                  DNS               
     Tomi Kuusisto                    TuUL                      DNS               
T13 Moukari
Loppukilpailu
1)   Ellen Uschanow                   RaisKu                    48,85             
     46,70  48,85  46,65  x      47,57  43,72  

2)   Pinja Kärhä                      LoimJa                    46,49             
     43,04  43,65  42,54  43,03  44,51  46,49  

3)   Ilona Verho                      KangKi                    44,86             
     42,97  x      43,67  44,52  44,44  44,86  

4)   Oona Kaskinen                    TuUL                      32,03             
     32,03  28,78  x      30,49  30,52  28,85  

5)   Minttu Laurila                   TuUL                      31,02             
     27,22  29,76  x      31,02  30,98  x      

6)   Suvi Uusitupa                    TarvasjU                  12,59             
     x      12,25  12,19  8,59   12,59  x      
P15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Juho Suominen                    PiikkKe                   10,52             
     10,14  10,33  10,42  9,76   10,52  10,41  
T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Henna Salminen                   TammRy                    10,36             
     x      x      9,95   10,36  x      x      
P15 Moukari
Loppukilpailu
1)   Juho Suominen                    PiikkKe                   36,90             
     36,90  36,44  x      x      x      34,07  

     Reko Tuominen                    TarvasjU                  DNS                  
T15 Moukari
Loppukilpailu
1)   Henna Salminen                   TammRy                    38,82             
     38,82  x      x      37,19  x      x      
                    
N17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Heidi Nevala                     KoskKai                   13,84             
     13,84  13,65  x      x      x      x      

2)   Jenna Westerlund                 LaitJy                    10,17             
     x      10,17  x      x      x      9,96   

3)   Saara Tuominen                   TuUL                      9,25              
     7,47   8,73   8,66   9,05   9,25   x      

     Anna Ekholm                      TuUL                      DNS               
M17 Moukari
Loppukilpailu
1)   Lauri Tammi                      VahdTui                   53,89             
     x      53,89  x      53,48  x      x      
N17 Moukari

M19 Kuula
Loppukilpailu
1)   Arttu Laurila                    TurWei                    11,93             
     11,61  11,93  x      11,85  x      x      

N19 Moukari
Loppukilpailu
     KUP Ellen Uschanow               RaisKu                    42,30             
     41,62  42,30  42,06  38,23  x      x      

Ei liveseurantaa


   

   

   

   
Lisää uutisia
Yleisurheilu
«  Toukokuu   »
Kategoriat