Keväinen tervehdys U13/12 joukkueelta!
18.4.2020 20:46 Uutiset / U-12 hirvikopla

Kausi 2020-2021

Olemme aloittaneet kauden 2020-2021 valmistelut.

Vaikka kevättuuli puhaltaa vielä kylmästi on oikea hetki katsoa kohti kesää ja tulevaa kautta.

Uudistunut joukkueemme lähtee innolla kohti tulevaa kautta. Joukkueemme saa vastuuvalmentajakseen Isto Tuokkolan. Iston apuna valmentavat Ville Jussila ja Toni Nurmi. Joukkueen huollosta vastaavat Jaakko Salminen, Esa Ojuri sekä Jari Helkkala.

Valmennus on suunnitellut omatoimiset harjoitukset jotka on tarkoitus aloittaa heti toukokuussa. Pelaajat ovat kotona harjoitelleet oma-aloitteisesti laukauksia ja kiekon kieputusta yms. Nyt kuitenkin vielä hengähdetään ja pidetään taukoa ohjatusta harjoittelusta. Etäkoulu on varmasti tuonut monelle uusia haasteita mm. vastuun ottamisessa tekemisestään. Ilo, kunnioitus ja vastuullisuus tulevatkin olemaan tärkeitä arvoja tulevalla kaudella.

Joukkueessa on vielä tilaa.

Lähde rohkeasti mukaan kokeilemaan olisiko jääkiekko sinulle hyvä harrastus :)

Yhteydenotot:

Joukkueenjohtaja: Marika Salminen

sposti: marika.salminen80@gmail.com

puh: 0407088069

Vastuuvalmentaja: Isto Tuokkola

sposti: isto@isto.cc

puh:0440442812


   
Lisää uutisia
Tarvasjoen Urheilijat ry
«  Lokakuu   »
Kategoriat